We streven ernaar om alle relevante brondata naadloos te integreren in De VastgoedCloud, inclusief het faciliteren van koppelingen met externe datapartijen, zodat gebruikers snel en efficiënt toegang hebben tot essentiële vastgoedinformatie. Daarom is er nu een nieuwe koppeling beschikbaar met EP-online, waarmee gebruikers eenvoudig energielabels en andere energieprestatiedata kunnen inzien en benutten.
Met de EP-online koppeling worden energieprestatiedata automatisch geïmporteerd en geïntegreerd in De VastgoedCloud. Gebruikers hebben onder ‘Publieke data’, eerder ‘Vera’, nu direct toegang tot relevante velden zoals meetwaardes, teksten en energieklassen. Deze informatie kan gebruikt worden voor analyses, rapportages en exports, net als andere databronnen binnen het systeem.
Daarnaast biedt de koppeling inzicht op object- en clusterniveau. Zo kan per pand bekeken worden welk energielabel is geregistreerd en kunnen gecombineerde inzichten worden verkregen over verschillende woningtypen binnen een cluster. Dit maakt het eenvoudiger om vastgoedportefeuilles te analyseren en strategische beslissingen te nemen op basis van actuele energieprestaties.